Współorganizator
Małgorzata Kapała
Nauczycielka języka polskiego z 27-letnim stażem zawodowym, surdopedagog i oligofrenopedagog, od 10 lat pełni funkcję Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 im. Wojska Polskiego w Żywcu.
Kontakt:
Małgorzata Obtułowicz
Ukończyła Uniwersytet Śląski – wychowanie muzyczne wydział artystyczno – pedagogiczny. Pracuje z dziećmi od 22 lat. Ukończyła studia podyplomowe – Sztuka oraz Zarządzanie Oświata. Ukończony kurs z Muzykoterapii – „Metoda Batii Strauss w pracy terapeutycznej” . Od 2004 roku prowadzi zespół muzyczny z uczniami klas 1-3 w Szkole Podstawowe Nr 5 w Żywcu. Od 15 lat uczestniczy z uczniami w koncertach w Starym Zamku, Pałacu Habsburgow i licznych imprezach wyjazdowych – Kraków, Kalwaria Zebrzydowska – organizowanych przez Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Ziemi Żywieckiej.
Kontakt:
Sara Talik
Studentka 3 roku pedagogiki na kierunku Zintegrowanej Edukacji Wczesnoszkolnej i Wychowania Przedszkolnego na Uniwersytecie Śląskim, wydział w Cieszynie. Jest zorganizowaną, kreatywną i pomocną osobą. Promieniuje życzliwością, miłością i ciepłem. Zawsze chętna do realizacji nowych projektów, które pobudzają dzieci do działania i twórczego myślenia.
Kontakt:
Lidia Zając
Prywatnie żona przebojowego Macieja oraz mama wyjątkowej Jagódki. Mieszkanka Żywca, zakochana w lokalnej kulturze oraz mieszkańcach. Jej pasja to projektowanie i szycie zabawek dla dzieci. Zdobywca nagrody w XI Międzynarodowym Konkursie na Zabawkę Tradycyjną. Uwielbia kreatywne projekty, lubi dzielić się swoją pasją. Jej prace można spotkać na lokalnych jarmarkach i kiermaszach. Czas wolny spędza z rodziną i przyjaciółmi. Uwielbia śpiewać, tańczyć i cieszyć się chwilą.
Kontakt:
Ewelina Wiercioch – Dudka
Projektantka ceramiki zajmująca się projektowaniem i wytwarzaniem ceramiki artystycznej i użytkowej. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Kształciła się na kierunku wzornictwo, w specjalności projektowanie ceramiki. Prowadzeni warsztaty ceramiczne dla dzieci, młodzieży, osób dorosłych oraz grup zorganizowanych. Celem Eweliny jest edukacja artystyczna i rozpowszechnianie nieco zapomnianej, a dla nas najpiękniejszej z dziedzin sztuki jaką jest ceramika.
Kontakt:
Sylwia Engel
Skończyła Pedagogikę zintegrowaną i wychowanie przedszkolne na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz Rehabilitację i edukację zdrowotną w Wyższej Szkole Pedagogicznej Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Warszawie. Ostatnimiczasy interesuje się terapią integracji sensorycznej, a aktualnie rozpoczęła studia podyplomowe związane z tym zagadnieniem w Wyższej Szkole Pedagogiczno – Ekonomicznej, oddział w Kielcach. Kocha pracę z dziećmi, dlatego też zdecydowała się otworzyć przedszkole „Twórczy Maluch” w Żywcu, które cały czas rozwija. Od 8 lat jest jego dyrektorem oraz nauczycielem. Prywatnie szczęśliwa mama 6 letniej Jagody i 2 letniego Jasia.
Kontakt:
Daria Jorg
Z wykształcenia magister politologii ze specjalizacją w reklamie i promocji, magister kognitywistyki, dyplomowana edukatorka seksualna, certyfikowana instruktorka Basic Life Support American Heart Association, przyszła magister psychologii. Obecnie pracowniczka i doktorantka Wydziału Nauk o Zdrowiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, na którym kształci przyszłe pielęgniarki, położne, fizjoterapeutów i lekarzy m.in. w zakresie edukacji zdrowotnej i seksualnej.
Kontakt:
Katarzyna Zborowska
Z wykształcenia magister pielęgniarstwa, certyfikowany instruktor Basic Life Support American Heart Association, dyplomowany edukator seksualny oraz wykładowca i doktorant Wydziału Nauk o Zdrowiu w Katowicach Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.
Kontakt:
Marta Łukańko
Uśmiechnięta pianistka i filolożka oraz teoretyk muzyki. Absolwentka krakowskiej Akademii Muzycznej, Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Studium Pedagogicznego UJ, a także certyfikowany nauczyciel metody Music Together. Na co dzień zajmuje się edukacją muzyczną niemowląt oraz małych dzieci oraz aktywnie działa w kolektywie Blender Sztuki, którego jest współzałożycielką. Uwielbia chodzić po górach, pić gorące kakao i kawę z cynamonem z największego kubka. Nie ma ręki do kwiatów, ale zawsze się stara. Szuka w muzyce tego, co nie muzyczne, a w szumach i trzaskach tego, co muzyką nazwać można.